Władysławowo

Władysławowo

Obecne Władysławowo powstało w latach 50-tych minionego stulecia jako połączenie miejscowości Wielka Wieś, Poczernino, Hallerowo, Cytniewo oraz portu Władysławowo. Prawa miejskie Władysławowo uzyskało w 1963 roku. Znaczącą rolę w rozwoju turystyki w tym obszarze odegrał gen. J. Haller, któremu to, po ceremonii zaślubin naszego kraju z Bałtykiem w 1920 roku sodobała sie ta lokalizacja. Wraz z niektórymi swoimi oficerami zakupili te tereny. Z propozycji ich stanęło kąpielisko Hallerowo, jakie miało stanowić konkurencję dla będącego częścią Wolnego Miasta Gdańska Sopotu.

Co warto zobaczyć we Władysławowie?

HALLERÓWKA (ul. Morska 6, tel. 58 674 07 95)

W Hallerówce, willi w której generał J. Haller ze swoją rodziną spędzał letni urlop, a od 1990 r. udostępniono do zwiedzania małą ekspozycję poświęconą generałowi i Błękitnej Armii.

Godziny otwarcia:

  • od maja do końca czerwca: od wt. do pt. - 9.00 - 16.00; od sb. do nd. - 10.00 - 16.00
  • od lipca do końca sierpnia: od wt. do pt. - 10.00 - 18.00; od sb. do nd. - 10.00 - 16.00
  • poniedziałki - nieczynne.

PLAŻA

Dzisiejsze Władysławowo to popularna miejscowość letniskowa nad Morzem Bałtyckim, obejmuje wiele kąpielisk z piaszczystymi i szerokimi plażami. 

PORT

Ta miejscowość to też port morski i rybacki. Władysławowski port wykonuje też funkcję mariny. Z portu warto udać się w rejs po Morzu Bałtyckim albo Zatoce Puckiej jednym z wielu stateczków wycieczkowych. Istnieje również możliwość odbycia wyprawy z Władysławowa na Litwę, Łotwę czy krajów skandynawskich. Wędkarzy zaciekawi pewnie fakt, że z Władysławowa urządzane są rejsy z możliwością wędkowania w morzu.

ALEJA GWIAZD SPORTU

Ciekawą atrakcją letniska jest umiejscowiona na Władysławowskiej promenadzie Aleja Gwiazd Sportu. Powstała ona w 2000 r. i od tamtego okresu umieszczone są w deptaku gwiazdy dla największych znakomitości polskiego sportu. Swoje gwiazdy mają w tamtym miejscu między innymi: Jacek Wszoła, Robert Korzeniowski, Kazimierz Deyna i wiele innych osobistości. Każdego roku, w lipcu aranżowany jest we Władysławowie Festiwal Sportu.

DOM RYBAKA (ul. Hallera 19 b)

Charakterystycznym miejscem letniska jest również Dom Rybaka - siedziba urzędu gminy z charakterystyczną basztą widokową z której można delektować się panoramą Władysławowa i okolicą.

Ostatnia aktualizacja - wrzesień 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.karwienskieblota.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00