Ostrowo

Ostrowo

Pomiędzy Jastrzębią Górą na wschodzie i Karwią na zachodzie położona jest licząca mniej więcej 500 stałych mieszkańców wieś Ostrowo. Administracyjnie, to część gminy Władysławowo. Sąsiedztwo, znajdującego się na lekkim wzniesieniu Ostrowa (Kępa Ostrowska), było dawniej często zalewane i tereny na wzniesieniu stanowiły wyspę - stąd też określenie wioski (ostrów - wyspa). Ostrowo to wzorzec spokoju, w sąsiedztwie dużych ośrodków turystycznych - Władysławowo (około 10 km), Jastrzębia Góra (ok 4 km). Z tego miejsca blisko także do obfitującego w atrakcje Trójmiasta bądź na Mierzeję Helską.

Co ciekawego w tym miejscu?

PLAŻA

Jakkolwiek do plaży jest w przybliżeniu kilometr, to wyznaczone są w tej okolicy dwa strzeżone, wakacyjne kąpieliska. Sama plaża jest nadzwyczaj szeroka, piaszczysta, bez kamieni. Specjalnego uroku dodaje jej ujście okolicznej rzeczki - Czarnej Wody.

KASZUBSKIE TRADYCJE

W wiosce Ostrowo kultywuje się również tradycje kaszubskie, nazwy barów, pensjonatów mają kaszubskie nazwy, palą się sobótkowe ognie w noc świętojańską, a w czasie Świąt Bożego Narodzenia - "Godów" - chodzą gromady kolorowych kaszubskich przebierańców.

REZERWAT BIELAWSKIE BŁOTA

Nazwa tego rezerwatu pochodzi od białego puchu wełnianek, które kwitną tutaj co roku w maju w bardzo dużych ilościach. W tym miejscu wytyczone są dwa rezerwaty: Woskownicy i Moroszka Bielawskiego Błota. Warto czasami rozglądnąć się dookoła, ponieważ w tym miejscu zatrzmuję się wiele gatunków ptaków. 

Ostatnia aktualizacja - wrzesień 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.karwienskieblota.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00