Latarnia Morska w Rozewiu

Latarnia Morska w Rozewiu

Latarnia Morska Rozewie znajduje się przy ulicy Leona Wzorka 1 w Rozewiu. Patronem ulicy jest latarnik, który pracował tutaj w dwudziestoleciu międzywojennym i na początku wojny został zamordowany przez najeźdźców. Sama latarnia ma imię Żeromskiego, który w latach 1920 -1924 odwiedzał Rozewie - miał podobno nawet spędzać czas w jednym z pomieszczeń latarni.

Trochę historii..

Budynek latarni powstał w 1822 roku i poddany był dwóm większym przebudowom. Pierwszej w 1910 i następnej w 1978 roku. Podczas tej drugiej przeprowadzona została największa metamorfoza w wyglądzie latarni - latarnię podwyższono o 8 m poprzez wstawienie walca z metalu. Powodem podwyższenia były pobliskie buki, które zasłaniały blask z latarni. Na wieży zamontowano też inne źródło światła. 

Praktyczne informacje:

  • Wieża latarni ma wysokość nieomalże 33 metry, a z racji usytuowania na wysokiej skarpie źródło światła umieszczone jest na wysokości przeszło 83 m n.p.m. oraz jest widoczne z 26 Mm. 
  • Jej budynek jest charakterystyczny - biała, murowana dolna część i czerwona, metalowa góra.
  • Budynek jest udostępniony dla turystów, do tego w jego wnętrzach mieści się małe Muzeum Latarni Morskich w Rozewiu. Można tutaj oglądać m.in. dawny reflektor latarni wraz z wyposażeniem - urządzenia te zostały na swoim miejscu podczas modernizacji latarni.

Latarnia Rozewie godziny otwarcia:

  • maj, czerwiec, wrzesień - od 10.00 do 14.00 i od 15.00 do 18.00,
  • lipiec, sierpień - od 09.00 do 19.00.

Latarnia Rozewie cennik:

  • normalny - 10 zł,
  • ulgowy* - 7 zł,

Telefon kontaktowy:  783 70 68 64 

*dzieci powyżej 4 roku życia (min. 105 cm wysokości), młodzież ucząca się, studenci do 26 roku życia, emeryci i renciści, osoby niepełnosprawne wraz z opiekunem, posiadacze Karty Dużej Rodziny.

Ze względów bezpieczeństwa latarnię mogą zwiedzać tylko dzieci powyżej 4 roku życia, porzy czym dzieci w wieku 4-7 lat tylko pod opieką osoby dorosłej.

Ostatnia aktualizacja - sierpień 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.karwienskieblota.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00