Jastrzębia Góra - jaka lokalizacja, co robić, jakie atrakcje, co

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra położona jest na urwistym (32.8 m n.p.m.), klifowym brzegu polskiego morza. Jastrzębia Góra nie posiada nazbyt długiej przeszłości. Najwcześniejsze budynki zostały posadowione tutaj dopiero w latach dwudziestych dwudziestego wieku – po włączeniu tych rejonów do drugiej Rzeczypospolitej. Pierwszymi inicjatorami rozwijania tej wsi było 2 wywodzących się z Warszawy przedsiębiorców: inż. Osmołowski i hr. de Rosset. Wybudowanie pierwszej utwardzonej jezdni z bazaltowej kostki od Jastrzębiej Góry do Władysławowa to również twór tych 2 przedsiębiorców – współcześnie to zasadniczy trotuar Jastrzębiej Góry – Bulwar Nadmorski. W dwudziestoleciu międzywojennym wieś ta stała się modnym, głównie wśród warszawskiej elity, wczasowiskiem. O popularności miejscowości niech zaświadcza fakt, iż wypoczywali tutaj J. Piłsudski, I. Mościcki lub E. Rydz-Śmigły. Powojenna Jastrzębia Góra prawa wsi uzyskała w 1963 roku a od 1975 r. stanowi część miasta Władysławowo.

Co ciekawego w Jastrzębiej Górze?

PLAŻA

Współcześnie Jastrzębia Góra, to atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa, znajdują się w tym miejscu 3 wyznaczone kąpieliska nadmorskie z szeroką – nawet do 200 m plażą. W obszarze kąpielisk plaża jest piaszczysta, uprzątnięta z większych kamieni, które zostały zagospodarowane do utrwalenia klifowego wybrzeża. Na plażę, ze względu na skarpę zejścia są strome i liczą ok 300 stopni. jest także łagodniejsze wejście wiodące na plażę od ulicy Droga Rybacka.

GWIAZDA PÓŁNOCY

Ciekawostką tego miejsca jest właśnie Gwiazda Północy. Jest to obelisk ustawiony w najdalej na północ wysuniętym miejscu Polski. Warto wybrać się na spokojny spacer i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w jedynym takim miejscu w kraju.

LISI JAR

Jest to część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Wąwóz ten ciągnie się wąskim pasem od wybrzeża Bałtyku. Osiąga on głębokość maksymalną 50 metrów. Jest to idealne miejsce dla miłośników natury. Stuletnie buki, które porastają wąwóz tworzą wyjątkowy mikroklimat. 

PROMENADA ŚWIATOWIDA

Jak na każdy resort przystało jest to idealne miejsce do spędzenia wolnego czasu oraz zrelaksowanie się nad morzem. Tutaj można dobrze zjeść, napić się czegoś orzeźwiającego, potańczyć, a także zaopatrzyć się w pamiątki. 

DOM WHISKY (ul. Droga Rybacka 60, tel. 691 380 000)

Jest to atrakcja przygotowana z myślą o smakoszach królowej alkoholi lecz nie tylko. Tutaj można skosztować każdego rodzaju whisky, jeżeli jakaś Ci na prawdę bardzo zasmakuje możesz ją kupić. Zaletą tego miejsca jest cały jego klimat wewnątrz i na zewnątrz lokalu. Na piętrze znajduję się pomieszczenie, w którym można się zrelaksować przy grach planszowych. 

Ostatnia aktualizacja - Grudzień 2023 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.karwienskieblota.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0