Dębki

Dębki

W nadmorskim lesie, niedaleko ujścia Piaśnicy do Bałtyku, znajdziemy domki o interesującej architekturze, wśród nich budynki szachulcowe, z których jeden, z nr 86, datuje się na koniec XVIII stulecia, a także kilka wiejskich chałup zmodyfikowanych na domy wakacyjne. Niemniej jednak Dębki to przede wszystkim urlopowicze. W lecie przenosi się tutaj część mieszkańców Warszawy, toteż, trochę uszczypliwie, jedną z dwóch głównych ulic Dębek nazwano "Marszałkowska". Druga, równoległa do Bałtyku, "Spacerowa" ogniskuje wieczorne życie towarzyskie.

Trochę historii...

Historia osady Dębki zaczęła się w 1773 r. i od tej chwili prawie nic się działo. Dopiero po po powstaniu II Rzeczypospolitej do osady zaczęły przyjeżdżać sławne osobistości, m.in. Józef Haller czy Kazimierz Sosnkowski. W miejscowej księdze kościelnej można przeczytać, że to właśnie tutaj Feliks Nowowiejski skomponował muzykę do hymnu o Matce Bożej.

Co warto zobaczyć w Dębkach?

PLAŻA

Dębki znane są z nadmorskiej plaży, z której część - za rzeczką Piaśnica - przeznaczono dla naturystów. Nadmorskie Dębki są miejscem, w których jest jedna z najśliczniejszych bałtyckich plaż. Dwie trzecie miejscowości położone jest w lesie. Tak plaża, jak i woda morska jest tu nieskazitelnie czysta. Z kolei zachody Słońca nad Piaśnicą, stanowią niezapomniane chwile.

KAPLICA KSIĘŻY ZMARTWYCHWSTAŃCÓW

Trzeba również odwiedzić wspaniałą wykonaną z drewna kaplicę Księży Zmartwychwstańców zbudowaną w latach 30-tych XX stulecia, której architektura nawiązuje do wzorców kaszubskich. W prostym wnętrzu konsekwentnie użyto drewna, m.in. w rzeźbionej drodze krzyżowej oraz płaskorzeźbie przedstawiającej Matkę Boską Morską. 

RYBACZÓWKA (ul. Spacerowa, tel. 668 281 694)

To miejsce przeznaczone jest dla rybaków i służy ono do obsługi przystani rybackiej. Jest dostępne również dla Turystów i to dla nich dostępna jest
20 - metrowa wieża widokowa. Na szczyt można dostać się wchodząc po schodach lub wjechać windą. Warto dostać się na górę po to, aby podziwiać piekny widok na morze i okolicę.

Godziny otwarcia wieży:

  • w lipcu i sierpniu: codziennie 14.30 – 20.30
  • poza sezonem: w weekendy 11.00 - 17.00

LEPIMY Z GLINY (ul. Sasankowa 2, tel. 514 890 514)

Idealna atrakcja na sędzenie wolnego dnia w gronie całej rodziny. Tutaj wszyscy mogą zorbić własnoręczne pracę z gliny, które będą idealną pamiątką z wakacji. 

Cennik:

  • zajęcia dla dzieci: 35 zł / 1 h
  • zajęcia dla dorosłych: 45 zł / 1 h

PARK LINOWY LINOWO (ul. Zakonna, tel. 605 049 492)

W tym miejscu na pewno nie będziesz narzekał na nudę. W aktywny sposób możesz przeżyć niezapomnianą przygodę. Tutaj przeniesiesz się do świata Tarzana i Jane, którzy uwielbiali zabawy na linach. Zabierz ze sobą wygodny strój i dużo pozytywnej energii.

Cennik:

  • Duży Park - 40 zł za przejście
  • Asysta instruktora - 40 zł
  • Średni Park - 25 zł za przejście
  • Mały Park - 20 zł za kilka przejść
  • Ścianka wspinaczkowa - 25 zł za 3 wejścia
  • Siatka do skakania - 5 zł
 

Ostatnia aktualizacja - wrzesień 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.karwienskieblota.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00