Chłapowo - jaka lokalizacja, co robić, co zwiedzać, jakie atrakc

Chłapowo

Chłapowo to kiedyś nadmorska wieś rybacka na Pobrzeżu Kaszubskim, stanowi część gminy Władysławowo. Jeszcze kilkanaście lat temu była to miejscowość o charakterze rolniczo-rybackim, w dzisiejszych czasach dynamicznie rozwija się w niej turystyka. Chłapowo usytuowane jest na urwistym brzegu klifowym, a nadmorska część Chłapowa stanowi część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Jakie atrakcje warto tu zobaczyć?

WĄWÓZ CHŁAPOWSKI

Najbardziej rozpoznawalną atrakcją Chłapowa jest jednak Wąwóz Chłapowski, przez lokalnych Kaszubów ochrzczony nazwą "Rudnik". Dolina Chłapowska to rezerwat przyrody obejmujący bez mała 25 ha. Podróż tym pięknym parowem na plażę wzbogaci, każdego wędrowca o niezapomniane pejzaże, co bardziej spostrzegawczy zobaczą bez wątpienia rzadkie rośliny jak np. dzwonek okrągłolistny, żarnowiec miotlasty czy rokitnik. Parów przystosowany jest do możliwości każdego podróżnika. Wzdłuż parowu wyznaczone są dróżki, cięższe odcinki wyposażone są w kładki, poręcze i schodki, znajdziemy też ciekawie wkomponowane ławki na których można spocząć.

PLAŻA

Chłapowo to też ładna, klifowa plaża. Zorganizowane są tu dwa piaszczyste kąpieliska, poza kąpieliskiem plaża zmienia się, pojawiają się na niej spore kamyki. Na plaży możemy dostrzec też łódki rybackie lokalnych, do dziś łowiących rybaków.

WIEŚ RYBACKA

Chłapowo to idealne miejsce dla miłośników architektury. Zachowało się tutaj jeszcze kilka chałup o tradycyjnej dla tego regionu konstrukcji szkieletowej. Warto więc wybrać się krótki spacer i przyjrzeć tym budowlą.

NADMORSKI PARK KRAJOBRAZOWY

Dla spragnionych natury idealnym miejsce będzie Park Krajobrazowy znajdujący się na terenie Chłapowa. Tutaj można przyjrzeć się bogatej faunie i florze. Powierzchnia Parku wynosi około 19 hektarów. 

Ostatnia aktualizacja - Grudzień 2023 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.karwienskieblota.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0